Németek és németalföldiek a Kárpát-medencében – Hungarikumokkal a világ körül 8/1.
A nyolcadik évad első epizódjában négy külföldi származású személyt mutatnak be, akik a Kárpát-medencében leltek otthonra.
A rendészeti panasztestület vezetője szerint a bohócforradalom több momentuma is alkotmánysértő volt, így akár méltatlansági eljárás is indulhat Kónya Péter ellen, ami akár a szolgálati jogviszonyába is kerülhet.
Felelősségre vonnák Kónya Pétert, a Fegyveres és Rendvédelmi Dolgozók Érdekvédelmi Szövetségének elnökét a bohócforradalom nevű demonstráció szervezésében betöltött szerepe miatt - írja a Magyar Nemzet. Juhász Imre, a Független Rendészeti Panasztestület elnöke a lapnak elmondta, politikai tevékenységnek minősül, ha a rendvédelmi dolgozók az országgyűlési választáson leadott szavazatok visszavonásáért tüntetnek. Szerinte a bohócforradalom több momentuma is alkotmánysértőnek minősült, hiszen a rendvédelmi dolgozók az alkotmány szerint nem léphetnek be pártba, és politikai tevékenységet sem folytathatnak.
Juhász Imre rámutatott: a gyülekezés, a demonstráció önmagában megengedett számukra, de csak ha az az érdekérvényesítésről, a szociális követelések hangoztatásáról van szó. Az elnök szerint azonban a június 16-i tüntetés a kormány és a kormánypártok ellen irányuló összehangolt támadássá vált. Hozzátette: Kónya Péterrel szemben ezért akár szakszervezeti vezetőként és hivatásos katonaként is felvetődhet a törvénysértés gyanúja, akár méltatlansági eljárás is indulhat ellene, ami a szolgálati jogviszony megszűnéséhez vezethet.
A lap egy interjúban megszólaltatta Kónya Pétert is, aki úgy fogalmazott, nekik nem a politikától kell távol tartani magukat, hanem a pártpolitikától. Arra a kérdésre, hogy a tüntetésen mégis pártokról beszéltek, azt válaszolta, hogy azért, mert a Fidesz-KDNP van kormányon, és ők alkotnak rájuk nézve hátrányos, visszamenőleges hatályú törvényeket.